Kaiser RA 1 kallistettava kamerakiinnike digitointijalustaan Näytä suurempana

Kaiser RT 1 kallistettava kamerakiinnike

5521

Kallistettava kamerakiinnitysjärjestelmä

Tässä kamerakiinnikkeessä on kaksi tukevaa kiinnityspistettä, joiden liukumaton pinta takaa vakaan ja turvallisen kiinnityksen kameralle. Kamerataso on pituussuunnassa säädettävissä ja se voidaan lukita mihin tahansa asentoon. Koko varsi on kallistettavissa, mikä mahdollistaa pystysuorien kuvien tarkan kopioinnin. Vaihdettava ¼” / 1/8” kierreliitäntä.


Tiedot

Toimitusaika 2-4 viikkoa tilauksesta.

319,00 €


Kysy tuotteesta
Kaiser RT 1 kallistettava kamerakiinnike

Kaiser RT 1 kallistettava kamerakiinnike

 

Lisätiedot

Tuoteryhmä Kuvauspöydät ja -jalustat
Merkki Kaiser
Malli RT 1 Copy And Titling Arm
Tuotekoodi 5521

Tiedot

Tässä kameran kiinnitysjärjestelmässä on kaksi tukevaa kiinnityspistettä liukumattomalla pinnalla, jotka mahdollistavat tarkat vaaka- ja pystykuvat. Kameran kiinnittäminen telineen sisäpuolelle vaakatasoon takaa sen, että kuvat ovat oikein päin – tämä on erityisen kätevää sarjakuva-, animaatio- ja stop-motion-elokuvien tuotannossa.

Yhdensuuntainen ohjain mahdollistaa kameratason pituussuunnassa säätämisen ja lukitsemisen mihin tahansa haluttuun asentoon. Koko kopiointivarsi on kallistettavissa, mikä mahdolllistaa pystysuorien kohteiden tarkan kopioinnin.

Järjestelmässä on vaihdettavissa oleva ¼”/1/8” liitoskierre, joka tarjoaa lisäjoustavuutta erilaisten kameroiden kiinnittämiseen.

Lisätarvikkeet